GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 2131075
*
nr 213 1075
Skål
keramik, Danmark, H6
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 11:54:19
1
Vinnande bud
10/2 13:15:11
2
150 kr
10/2 13:15:44
2
200 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk skål
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:31
*
Skål
nr 213 1075
Skål
keramik, Danmark, H6
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 11:54:19 | 1 | Vinnande bud |
10/2 13:15:11 | 2 | 150 kr |
10/2 13:15:44 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk skål
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01 -
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00 -
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:31